Sesja wizerunkowa
jesień-zima 2015/16

logo-vito-vergelis-1

Nostalgiczny klimat sesji wizerunkowej marki VITO VERGELIS na sezon jesień-zima 2015-2016 przywołuje malarskie skojarzenia, co dodaje artystycznego wymiaru zdjęciom. Nieprzypadkowe jest nawiązanie do sztuki romantycznej, zwłaszcza dorobku Caspara Davida Friedricha, której jednym z motywów było przedstawianie potęgi natury. Jednak w przeciwieństwie do ówczesnych artystów, na zdjęciach Zuzy Krajewskiej przyroda jest scenerią a nie centralnym punktem. Siła natury harmonizuje z potęgą krawiectwa: mocnymi i dużymi płaszczami VITO VERGELIS, oversize’owymi fasonami, długościami maxi, fakturami i szlachetnymi materiałami – wełną z pierwszej strzyżyny i alpaki.

Sesja podkreśla siłę i uniwersalność klasyki. Plastyczność zdjęć zdumiewa i zastanawia. Skłania do zadania pytań o to, dokąd zmierza moda, dokąd zmierza klasyczne krawiectwo? VITO VERGELIS zna na nie odpowiedź, bo wartości, które kultywuje marka są ponadczasowe.

Sesję wizerunkową jz15/16 VITO VERGELIS zrealizował wyjątkowy zespół. Za obiektywem stanęła Zuza Krajewska, stylizacją zajął się Robert Kiełb, twarzą została Charlotte Tomaszewska.

Fotograf: Zuza Krajewska / LAF AM
Modelka: Charlotte Tomaszewska / GAGAMODELS
Stylizacja: Robert Kiełb / LAF AM
Make up: Sylwia Rakowska / VAN DORSEN TALENTS
Włosy: Gor Duryan / D’Vision ART

Sezon jesień-zima 2015/16

Miękko układające się, rozciągliwe tkaniny otulają sylwetkę a proste fasony zapewniają swobodę ruchów. Na jesień-zimę 2015/16 VITO VERGELIS proponuje elegancką klasykę, ale z nawiązaniem do aktualnych tendencji.  Bluzki z kokardą, dekolt „V”, błyszczące tkaniny i biżuteryjne aplikacje, futrzane wykończenia oraz wariacje na temat kobiecego garnituru doskonale wpisują się w stylistykę firmy. Kwintesencją  jest sukienka z asymetrycznym, plisowanym dołem – prosta i nietypowa. Na uwagę zasługują okrycia wierzchnie, płaszcze z luksusowych tkanin: wełny dziewiczej, baby i suri alpaki, angory, kaszmiru i wełny młodej lamy. Proste i eleganckie o ponadczasowych krojach.

Kolorystyka kolekcji to efekt inspiracji zimowym zachodem słońca chowającym się za górami.