Zwroty, wymiana i dodatkowe informacje

Masz pytania dotyczące wymiany lub zwrotu?

Przeczytaj informacje poniżej. Jeśli nie znalazłaś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do nas wiadomość na adres e-mail: sklep@vitovergelis.pl

 

W przypadku zwroty lub wymiany konsument ponosi bezpośrednie koszty wysyłki towaru do sprzedawcy.

Question Wymiana
AnswerJeśli chcesz wymienić rozmiar masz na to 14 dni. W celu zrobienia rezerwacji na rozmiar wyślij wiadomość e-mail na sklep@vitovergelis.pl z informacją, który model chcesz wymienić i na jaki rozmiar. Jeśli wybrany rozmiar nie będzie dostępny, poinformujemy Cię o tym drogą e-mailową i po otrzymaniu zakupionego towaru zrealizujemy zwrot pieniędzy za dany artykuł. Nie musisz robić nowego zamówienia.

Przebieg wymiany:

Odeślij model z wypełnionym formularzem wymiany. Po otrzymaniu przesyłki, paczka zostanie wysłana. Zrezygnowaliśmy z pobierania opłaty za wysłanie wymiany.

W przypadku wymiany artykułu na inny model lub kolor należy dokonać zwrotu i złożyć nowe zamówienie. Jeśli kwota należności powstała w toku rozliczenia odesłanych rzeczy pokryje należność za nowe zamówienia nie należy dokonywać nowej wpłaty.

Question Warunki zwrotów
AnswerW przypadku wymiany lub zwrotu towaru prosimy mieć na uwadze, że:
Zwracane artykuły muszą znajdować się w takim samym stanie, w jakim zostały otrzymane.
Po otrzymaniu przesyłki sprawdzimy stan zwracanych artykułów, zanim dokonamy wymiany rozmiaru lub zrealizujemy zwrot pieniędzy. Przypominamy, że w przypadku zwrotów lub wymiany konsument ponosi bezpośrednie koszty wysyłki towaru do sprzedawcy. Firma Vito Vergelis nie przyjmuje przesyłek wysłanych na koszt adresata lub za pobraniem i nie pokrywa kosztów wysyłki ani zwrotu.
Question Zwrot i prawo odstąpienia od umowy
Answer

Masz 14 dni kalendarzowych od daty odebrania zamówienia na skorzystanie z przysługującego prawa do anulowania zakupu ze sklepu Vito Vergelis online.
Jeśli chcesz skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy i zwrócić zakupiony towar, należy poinformować nas o tym listownie korzystając z formularza zwrotu lub formularza zwrotu online, który następnie należy do nas przesłać drogą pocztową:
Vito Vergelis sklep Online
ul. Szybka 3b/1
50-421 Wrocław
E-mail: sklep@vitovergelis.pl
Numer telefonu dla kuriera: 737166420

 

Nie musisz podawać powodu zwrotu, ale będziemy wdzięczni za Twoją opinię na temat zwracanej rzeczy.

Po złożeniu oświadczenia o rezygnacji z zakupu masz kolejne dwa tygodnie na odesłanie towaru sprzedawcy. Liczą się dni kalendarzowe.

Question Zwrot pieniędzy
AnswerCzas realizacji zwrotu pieniędzy za zamówienie może wynosić od 3 do 30 dni roboczych  od daty otrzymania zwrotu towaru przez magazyn firmy Vito Vergelis. Po sprawdzeniu stanu zwracanych artykułów wyślemy Ci powiadomienie drogą e-mailową. Zwrot pieniędzy dokonywany jest tą samą metodą płatności, jakiej użyto do zakupu produktu, chyba że płatność została dokonana za pobraniem.
Co w przypadku zamówień opłaconych przy odbiorze? W tym przypadku konieczne jest wpisanie swojego numeru konta bankowego w formularzu zwrotu. Niewpisanie numeru konta powoduje przejście określonej kwoty na konto klienta na poczet przyszłych zakupów w sklepie Vito Vergelis Online. Zakupy za pobraniem zwracane są później niż zakupy opłacone przelewem lub za pomocą przelewy24. Wynika to z czasu wpłynięcia środków z firmy kurierskiej na konto firmy Vito Vergelis.

W przypadku otrzymania wadliwego lub nieprawidłowego artykułu po sprawdzeniu stanu zwracanych artykułów dokonamy zwrotu pieniędzy za zwrócone artykuły.

Question Po jakim czasie zwracamy pieniądze?
AnswerCzas zwrotu uzależniony jest od sposobu płatności.

Zamówienia opłacone za pomocą przelewy24 zwracane są w ciągu kilku dni roboczych. Podobnie, jak zamówienia z przelewem na nasze konto bankowe. Inaczej jest w zamówieniami opłaconymi za pobraniem. Te zamówienie zwracane są po 14 dniach, niezależnie, czy zwróciłaś zamówienie tego samego dnia, w którym otrzymałaś przesyłkę. Jest to związane z systemem rozliczeń z przewoźnikami – DPD i INPOST, którzy przelewają pieniądze za zamówienia w ciągu 2 tygodni.